Back to Top

آب و هوای چین

بارندگی در چین‎

یکی از نکاتی که اطلاع از آن برای مسافران ضروری بوده و می توانند با توجه به آن زمان سفر خود را به درستی انتخاب کنند، شرایط آب و هوایی و زمان بارندگی در مقصدی که قصد سفر به آن را دارند، می باشد. چین یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین کشور دنیاست که با توجه به اماکن دیدنی و مناطق زیبایی که دارد، گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. در این جا زمان های پر بارش در طول سال را برای رفاه حال شما مسافین ذکر می کنیم.

بارندگی در چین‎

ادامه مطلب...

تنوع آب و هوایی در چین‎

چین با توجه به وسعت زیادی که دارد، از این رو مناطق مختلف آن دارای شرایط آب و هوایی گوناگونی هستند. ممکن ست در یک استان هوا گرم باشد ولی در استانی که در فاصله زیادی از آن قرار گرفته است، هوا خنک بوده باشد. با این حال و با وجود تنوع آب و هوای بسیار زیاد چین، ولی به طور کلی می توان گفت چین دارای پنچ نوع منطقه آب و هوایی است. از طرفی دیگر بیشتر مناطق در اين كشور در زمستان سرد و خشک و در تابستان گرم و بارانی می باشند.  برای اطلاع شما از شرایط آب و هوایی چین، شرایط آب و هوایی مختلف در مناطق گوناگون چین را برایتان بیان می کنیم.

تنوع آب و هوایی در چین‎

ادامه مطلب...

آب و هوای چین چگونه است ؟‎

چین دارای وسعت زیادی بوده که با توجه به این وسعت زیاد، انتظار می رود شرایط آب و هوایی در نقاط مختلف آن، متنوع باشد. با توجه به این تنوع آب و هوایی در چین، بهتر است قبل از سفر به این کشور از شرایط جوی اطلاع یافته و شرایط آب و هوایی منطقه ای که قصد سفر به آن جا را داریم را از قبل بررسی کنیم تا دچار مشکل نشویم.  بر اساس تنوع شرایط آب و هوایی در چین، آب و هوای این کشور به سه قسمت شمالی ، مرکزی و جنوبی تقسیم می شود.

آب و هوای چین چگونه است ؟‎

ادامه مطلب...

آلودگی هوا در چین‎

استفاده روز افزون از خودروهای شخصی، سوخت های فسیلی، استفاده بیش از حد از ذغال سنگ و آلودگی کارخانه ها در کنار فقدان وزش باد کافی و نداشتن فناوری و تجهیزات پیشرفته برای مقابله با تغییرات آب وهوایی از علل اصلی آلودگی هوا در شهرهای بزرگ چین عنوان شده است. به همین منظور دولت چین اعلام کرده که قصد دارد به جای اعمال قوانین سختگیرانه در رابطه با کارخانه ها و نیروگاه های برقی که موجب آلودگی گسترده هوا می شوند از روش ارائه وام هایی با بهره پایین برای کمک اقتصادی به کارخانه ها بهره بگیرد تا بتواند میزان غلظت ریزگردهای معلق در هوا بین سال های 2012 تا 2017 را در مجموع 25 درصد کاهش دهد.

آلودگی هوا در چین‎

ادامه مطلب...

هوای آلوده چین‎

آلودگی هوا که در این روزها یکی از بزرگترین معضلات و دغدغه ها در شهرهای بزرگ چین به شمار می آید، مقامات این کشور را واداشت تا علاوه بر توقف فعالیت تعداد زیادی از کارخانه های آلوده کننده و نیروگاه ها، طرح های ترافیکی در سراسر کشور را اعمال کند. در جدیدترین گزارشی که از طرف وزارت محیط زیست چین انتشار یافته، این واقعیت مشخص است که در بسیاری از ماه های سال جاری میلادی (2015) تعداد زیادی از شهرهای بزرگ این کشور آلوده بودند و تدابیر گرفته شده از طرف دولت نیز نتوانسته این مشکل را برطرف کند.

هوای آلوده چین‎

ادامه مطلب...