شهر دونگ گوان Dongguan جنوب استان گوانگ دونگ Guangdong و شرق دلتای رودخانه مروارید واقع شده. این شهر در 50 کیلومتری جنوب گوانگجو و 90 کیلومتری شمال شنزن و در نزدیکی هنگ کنگ و ماکائو است.این شهر نقش مهم ارتباطی بین این چند شهر مهم را ایفا می نماید و اطراف آن را کارخانجات تولیدی و شهرک های صنعتی و مسکونی کارگران احاطه نموده است.

جنگ معروف تریاک و داستانهای سوزاندن تریاک در 150 سال پیش در این شهر اتفاق افتاده. بخشهایی از سازه های تاریخی آن دوران به عنوان آثار تاریخی مرمت و نگهداری و بازسازی شده و مورد بازدید گردشگران و علاقمندان است.

شهر دونگ گوان چین

این شهر مانند اکثر شهرهای چین دستخوش تحول چشمگیر و توسعه است و بعد از عصر اصلاحات به یک شهر مهم در زمینه صنعت و تجارت تبدیل شد. دونگ گوان خیلی سریع ساخته شد و جایگاهی مهم در سطح بین المللی پیدا کرد.

شهر دونگ گوان چین

بخشی از شهر Keyuan بع عنوان نقطه گردشگری و سیاحت به عنوان باغ ویلاهای زیبا برای اقامت گردشگران ساخته شده که محیطی ایده آل برای استراحت و تفریح در کنار این شهر صنعتی و شلوغ می باشد. در حالی که دولت فدرال و مرکزی چین می کوشد این شهر صنعتی را به رشد و توسعه اقتصادی بهتری برساند ولی از صنعت گردشگری و ایجاد بسترهای مناسب آن کوتاه نمانده است. این شهر با داشتن هتل های خوب با سرویس های مناسب بخوبی از مسافران در سطح خوب و مطلوبی پذیرایی می کند. موزه جنگ تریاک ، باغ کیوان Keyuan و Yuxian بخشی از مراکز دیدنی این شهر می باشد.

شهر دونگ گوان چین