Back to Top

حمل و نقل در چین

رفت و آمد در شهر شانگهای

برای سفر به چین و شهرهای مختلف این کشور داشتن اطلاعات اجمالی در خصوص نحوه رفت و امد و جابجایی بسیار کمک کننده خواهد بود.

البته رفت و آمد در داخل شهر شانگهای نیز بسیار آسان و مناسب میباشد.

رفت و آمد در شهر شانگهای

ادامه مطلب...

سفر با قطار در پکن

در سفر به شهرهای مانند پکن نحوه ی استفتده از وسایل حمل و نقل عمومی را لازم است بدانید از جمله قطار ها و مترو پکن.در شهر پکن ایستگاه راه آهن غربی پذیرای اکثر قطارهای بین المللیاست که وارد پکن می شود.همچنین 2 ایستگاه کوچکتر شمال و جنوب پکن نیز پذیرای قطارهایی هستند که از درون مغولستان می آیند و مسافت بسیاری را طی خواهند کرد.

سفر با قطار در پکن

ادامه مطلب...

سفر با اتوبوس در پکن

هر روزه در چین از شهرهاي مهم و دور دست كشور، اتوبوس هايي به شهرپکن سفر مي كنند.یادتان باشد که اتوبوس هاي ارزانتر از اتوبون ها حركت مي كنند و زمان بيشتري در راه می مانند پس بهتر است براي سفرهاي طولاني از اتوبوس هاي لوكس استفاده كنيد زيرا از شاهراه ها حركت مي كنند كه هم راحتتر است و هم زودتر خواهند رسید.

سفر با اتوبوس در پکن

ادامه مطلب...

فرودگاه پکن

در ۲۸ کیلومتری شمال شرق پایتخت چین ،فرودگاه بین المللی پکن قرارگرفته است و مرکز هواپیمایی ایرچاینا محسوب می گردد.

شرکت هواپیمایی پکن به ۱۲۰ نقطه مختلف در جهان و از جمله به جمهوری اسلامی ایران پروازهای مستقیم دشته و همچنین کارگوی(Cargo) اختصاصی نیز در این فرودگاه برای ایرچاینا در نظر گرفته اند.

فرودگاه پکن

ادامه مطلب...

حمل و نقل عمومی پکن

شهر پكن17000 كيلومتر مربع مساحت  دارد و حدود  نزديك به 17 ملیون نفر جمعيت را شامل میشود. به همین جهت حمل ونقل عمومی در اين شهر متناسب با اين مساحت و جمعيت بايد بسيار گسترده و مدرن باشد.

حمل و نقل عمومي پكن

ادامه مطلب...

حمل و نقل دريايى

در کشور چین حمل و نقل دريايى، خط ساحلى به طول ۱۸،۰۰۰ کيلومتر  را داراست که از کنار ۲۰ شهر بزرگ و متوسط واقع در ۱۰ ايالت و منطقه خودمختار گذر مى‌نماید.در پايان سال ۱۹۹۰ تعداد ۲۵۱ لنگرگاه با آب‌هاى عميق در چين ايجاد شد.در چین سيستم حمل دريايى نقش اصلى را در جابه‌جايى کالا در تجارت خارجى اين کشور عهده دار است.

دلیل گستردگی تجارت دریایی چین این ایست که راه‌هاى آبى چين حدود ۵۰،۰۰۰ رودخانه را در بردارد و اکثر آنها در طول سال يخبندان ندارند و به این دلیل براى حمل و نقل داخلى قابل استفاده میباشند.

حمل ونقل دریایی

 

ادامه مطلب...

شرکت ملى حمل و نقل تجارت چين (SINOTRANS)

شرکت ملى حمل و نقل تجارت چين (SINOTRANS) يک سازمان دولتى میباشد که در سال ۱۹۵۵ تأسيس شد.این شرکت تحت نظارت وزارت بازرگانى خارجى و همکارى‌هاى اقتصادى فعاليت انجام میدهد و به عنوان يک شرکت حمل و نقل عمومى براى شرکت‌هاى صادراتى ـ وارداتى عمل مى‌کند.

شرکت چين (SINOTRANS)

همچنین این شرکت  حمل کليه کالاهاى صادراتى و کالاهاى غيرتجارى را از طريق دريا، زمين، هوا و دفتر پست زير پوشش قرار ئائه است.

شرکت SINOTRANS دارای 56 شعبه در داخل کشور و چندين  ودفتر نمايندگى در خارج از چين است.همچنین داراى ۲۰ شرکت سرمايه‌گذارى مشترک با کشورهاى خارجى در خارج از چين و ۴۵ شرکت سرمايه‌گذارى مشترک با مراکز داخلى در چين میباشد. اين شرکت همچنين در ۲۰۰ بندر متعلق به ۱۴۰ کشور جهان نمايندگى دارد.

شرکت چين (SINOTRANS)

البته چين شرکت‌هاى هواپيمايى در آلمان، انگلستان، ژاپن، فرانسه، ايالات متحده، دانمارک و ... دارد. اين کشور همچنين يک شرکت حمل و نقل وابسته در نيويورک دارد.

  شرکت ملى حمل و نقل تجارت چين (SINOTRANS)در زمينه حمل دريايي، هوايي، زمينى و حمل چند جانبه (Multimodal) بين ايالات متحده و چين فعاليت انجام میدهد.

صفحه1 از2